Prodej povolenek a členských známek na rok 2021

Informace o výdeji povolenek a konaných akcí v roce 2021 viz informace.

Prodej povolenek a členských známek je nyní možný u p. Ing. Klímy po předchozí telefonické domluvě (tel. 728 938 377).

 

Termíny zkoušek na získání prvního rybářského lístku viz informace.

 

Pro začínající mladé rybáře do 15 let stále platí možnost první povolenky zdarma jak na pstruhové vody tak i na mimopstruhové vody. 


Upozornění: Členství je možné mimořádně zaplatit

do konce dubna 2021.

Svazový výbor svým hlasováním formou per rollam ze dne 18.1.2021 rozhodl mimořádně prodloužit možnost platby členských příspěvků do 30.4.2021.


Při placení členství se nebude platit příspěvek na ples 50 Kč. Výbor PS Nová Ves se usnesl na pozastavení vybírání příspěvku na ples z důvodu nemožnosti pořádání hromadných akcí za současné epidemiologické situace. Z toho důvodu se také nebude konat rybářský ples v roce 2021.

Děkujeme za pochopení.


Návrh programu výroční členské schůze

Členská schůze by se měla konat 28. února 2021 od 9:50 v pohostinství U Slavíků. Zde předkládáme návrh programu členům k připomínkování. 15 dní před konáním schůze bude vyvěšena pozvánka s přesným programem jednání. Jak dojde ke zlepšení protiepidemiologické situace a budou otevřené restaurace a povolené hromadné akce, uskuteční se výroční členská schůze. Prozatím je VČS odložena a nový termín konání je neznámý.


Páteční prodej pstruhů na rybochovu v Alexovicích

je obnoven od 9. dubna 2021

Prodává se pstruh duhový za 150 Kč/kg v pravidelném prodejním čase:

Duben: 10 -13 hodin

Květen - září: 10 - 16 hodin


MRS PS Nová Ves pořídil záložní zdroj elektrické energie na rybochov v Alexovicích


Chov pstruhů je energeticky náročný a vyžaduje stabilní dodávku elektrické energie pro pohon dmychadel, které provzdušňují vodu v nádržích s rybami. Pokračování...

logoJMKnoveDůležité informace pro členy schválené IX. Sjezdem Moravského rybářského svazu

konaný dne 5.10.2019 v Blansku. Byly schválené nové stanovy platné od 1.1.2020, seznámit se s nimi můžete zde.

Nejvýznamnější změny:

a) Sjezd zrušil pracovní povinnosti členů - brigády

b) Sjezd stanovil novou výši členského příspěvku pro členy od 16 let bez výjimky na 1250 Kč

C) Sjezd zavedl tzv. udržovací členství ve výši 450 Kč bez nároku na vydání povolenky. V případě, že se člen rozhodne pořídit si povolenku v daném roce, musí zaplatit plnou výši členského příspěvku 1250 Kč bez nároku vrácení udržovacího členství.

 

Odůvodnění:

Zástupci pobočných spolků se shodli na zrušení pracovní povinnosti členů, protože brigády se ukázaly v dnešní době jako neefektivní. Zvýšení členství o 800 Kč u všech pobočných spolků, jako náhradu za zrušení pracovní povinnosti členů a sjednocení podmínek vydávání povolenek mezi spolky, protože byly výrazné rozdíly v platbě za neodpracované brigády (600-1000 Kč). Tato částka 800 Kč zůstává na chod pobočných spolků.

 

Změna Bližších podmínek výkonu rybářského práva:

1. Povinná výbava - Bližší podmínky výkonu rybářského práva musí mít lovící u sebe pouze v tištěné podobě.

2. Počet a množství úlovků na mimopstruhových revírech:

V mimopstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dni, i když loví na více rybářských revírech, nejvýše 7 kg všech druhů ryb. Dojde-li k překročení tohoto limitu poslední ulovenou rybou, lze si i tuto rybu přisvojit. Denní úlovek kapra, štiky, candáta, sumce a amura je omezen na 1 ks denně, přičemž je možná jejich kombinace do celkového počtu 2 ks. Po přisvojení si 2 kusů úlovku uvedených ryb, končí denní lov, i když tento nedosahuje maximální povolenou hmotnost celkového denního úlovku 7 kg. Úlovek lína je omezen na 3 kusy denně. Byla-li si osobou provádějící lov přisvojena ryba, kterou celková hmotnost úlovku přesáhla 7 kg, končí jejím přisvojením denní lov.  

 

Usnesení sjezdu zde.


 

Rybářské lístky na dobu neurčitou (doživotní)

Od 1. listopadu 2017 je možné si zakoupit na úřadech na odboru životního prostředí rybářské lístky na dobu neurčitou za stanovenou cenu 1 000 Kč. Jedná se o rybářské lístky, které mají platnost až do konce života svého majitele. Tudíž mají doživotní platnost a odpadá vyřizováni po skončení platnosti rybářského lístku.


 

Předplatné časopisu Rybářství k první dětské povolence se slevou 50%, tj. 270 Kč na rok

Akce platí pro děti od 6 do 15 let, které mají první povolenku. Navíc dostanou zdarma publikaci Ryby, Pexeso a reflexní pásek. 

Stačí napsat na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Objednávka je na: www.casopisrybarstvi.cz

Telefon: 778 00 22 40