Prodej povolenek a členských známek na rok 2020

Informace o výdeji povolenek a konaných akcí v roce 2020 viz informace.

Prodej povolenek a členských známek je možné po tel. domluvě u pana Ing. Klímy (tel. 728 938 377).

 

Školení na první rybářský lístek proběhne ve čtvrtek 4.6.2020 v 19 hodin v pohostinství U Slavíků v Nové Vsi od 19 hodin. Zájemci se musí nahlásit předem p. Ing. Klímovi a musí mít během školení zakrytá ústa a vlastní propisovací tužku modré barvy. Děkujeme za pochopení.

 

Termíny zkoušek na získání prvního rybářského lístku viz informace.


Zrušení rybářských závodů na žabárně 7. a 6. června 2020

Vážení rybáři a naši členové vzhledem k současné situaci se výbor PS Nová Ves rozhodl zrušit rybářské závody na revíru Jihlava 5M (Žabárna). Pokud bude příznivá situace na podzim, mohly by se závody konat v termínu 26. a 27. září 2020. Výbor PS rozhodne o pořádání těchto závodů v podzimním termínu na začátku září dle aktuální nákazové situace.

Děkujeme za pochopení. 


První povolenka k lovu pro začínající mládež do 15. let 

Každý začínající rybář do 15. let má nárok na první povolenku zdarma k prvnímu rybářskému lístku vydanou úřadem. První povolenka je potom hrazena z dotace JMK na základě memoranda o spolupráci s MRS. Kdo má zájem začít rybařit, tak má k tomu nejlepší příležitost. 

LogoJMK

 


Prodej pstruhů na rybochovu v Alexovicích zahájen

Každý pátek v měsíci v květnu až do září od 10 hodin do 16 hodin. V nabídce je pstruh duhový o váze cca 300 g, 1 kg pstruha za 150 Kč. Při odběru nad 100 kg je možná sleva. Náš pstruh duhový je vhodný i do soukromých revírů a rybníků. Objednávky vyřizuje p. Ing. Klíma (tel. 728 938 377).

 

Pro rybáře a pro chovatele jezírkových ryb nabízíme krmné potápivé pelety o velikosti 4,5 mm, 1 kg za 60 Kč.  


Rybářský kroužek 13.2.2020 v sídle firmy Tommi-fly

Ve čtvrtek 13.2.2020 od 17 hodin proběhl rybářský kroužek v showroomu firmy Tommi-fly Krátký článek z této akce si můžete přečíst zde.


Důležité informace pro členy schválené IX. Sjezdem Moravského rybářského svazu

konaný dne 5.10.2019 v Blansku. Byly schválené nové stanovy platné od 1.1.2020, seznámit se s nimi můžete zde.

Nejvýznamnější změny:

a) Sjezd zrušil pracovní povinnosti členů - brigády

b) Sjezd stanovil novou výši členského příspěvku pro členy od 16 let bez výjimky na 1250 Kč

C) Sjezd zavedl tzv. udržovací členství ve výši 450 Kč bez nároku na vydání povolenky. V případě, že se člen rozhodne pořídit si povolenku v daném roce, musí zaplatit plnou výši členského příspěvku 1250 Kč bez nároku vrácení udržovacího členství.

 

Odůvodnění:

Zástupci pobočných spolků se shodli na zrušení pracovní povinnosti členů, protože brigády se ukázaly v dnešní době jako neefektivní. Zvýšení členství o 800 Kč u všech pobočných spolků, jako náhradu za zrušení pracovní povinnosti členů a sjednocení podmínek vydávání povolenek mezi spolky, protože byly výrazné rozdíly v platbě za neodpracované brigády (600-1000 Kč). Tato částka 800 Kč zůstává na chod pobočných spolků.

 

Změna Bližších podmínek výkonu rybářského práva:

1. Povinná výbava - Bližší podmínky výkonu rybářského práva musí mít lovící u sebe pouze v tištěné podobě.

2. Počet a množství úlovků na mimopstruhových revírech:

V mimopstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dni, i když loví na více rybářských revírech, nejvýše 7 kg všech druhů ryb. Dojde-li k překročení tohoto limitu poslední ulovenou rybou, lze si i tuto rybu přisvojit. Denní úlovek kapra, štiky, candáta, sumce a amura je omezen na 1 ks denně, přičemž je možná jejich kombinace do celkového počtu 2 ks. Po přisvojení si 2 kusů úlovku uvedených ryb, končí denní lov, i když tento nedosahuje maximální povolenou hmotnost celkového denního úlovku 7 kg. Úlovek lína je omezen na 3 kusy denně. Byla-li si osobou provádějící lov přisvojena ryba, kterou celková hmotnost úlovku přesáhla 7 kg, končí jejím přisvojením denní lov.  

 

Usnesení sjezdu zde.


Výroční volební členská schůze proběhla 23.2.2020 v sále restaurace U Slavíků v Nové Vsi

Schůze se zúčastnilo 49 členů spolku a vyslechli si zprávy o hospodaření spolku, zarybňování revírů, předsedy PS Nová Ves a dalších referentů. Hlavním bodem bylo také nová volba výboru PS Nová Ves a Kontrolní a revizní komise. Pokračování...


Rybářský ples 2020

Letošní tradiční rybářský ples pořádaný naším pobočným spolkem se konal v sále Kulturního domu v Biskoupkách v soboru 25. 1. 2020. Sál se po příjezdu autobusu vypraveného pro tuto příležitost zaplnil do posledního místečka. I ve sklípku bylo téměř plno. Pokračování...


MRS PS Nová Ves nakoupil nové párty stany za finanční podpory Jihomoravského kraje

Jak čas rychle utíká a některé věci dosluhují, začal pobočný spolek Nová Ves řešit náhradu starých párty stanů, které už byly v dezolátním stavu po dlouhých letech používání. A hlavně se řešila finanční otázka, kde sehnat potřebné finance. Pokračování...

logoJMKnove

 


Rybářské lístky na dobu neurčitou (doživotní)

Od 1. listopadu 2017 je možné si zakoupit na úřadech na odboru životního prostředí rybářské lístky na dobu neurčitou za stanovenou cenu 1 000 Kč. Jedná se o rybářské lístky, které mají platnost až do konce života svého majitele. Tudíž mají doživotní platnost a odpadá vyřizováni po skončení platnosti rybářského lístku.


 

Předplatné časopisu Rybářství k první dětské povolence se slevou 50%, tj. 270 Kč na rok

Akce platí pro děti od 6 do 15 let, které mají první povolenku. Navíc dostanou zdarma publikaci Ryby, Pexeso a reflexní pásek. 

Stačí napsat na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Objednávka je na: www.casopisrybarstvi.cz

Telefon: 778 00 22 40