Zájezd na Vranov a okolí 2020

V sobotu 19.9.2020 se uskutečnil zájezd pořádaný Moravským rybářským svazem, z.s. pobočným spolkem Nová Ves, nazvaný Vranov a okolí.

V 6:50 hodin pro nás přijel autobus do Oslavan, kde nastoupili první účastníci výletu. Ostatní jsme vyzvedli cestou v Nové Vsi, Biskoupkách a Senoradech. Naše cesta pokračovala směr Lesná. Do Lesné jsme přijeli o půl deváté. Navštívili zajímavé muzeum motocyklů, sidecarů, automobilů a dalších technických zajímavostí. Tento muzejní areál tvořili s láskou téměř 30 let. Zde jsme se posilnili. Někdo kávou, jiný burčákem nebo polévkou.

Naše cesta pokračovala do expozice akvárií s rybami. Jednalo se především o sladkovodní ryby našich vod. K vidění byly různé druhy jeseterů, sumec, úhoř a unikátní kousky velkých kaprů. Pak jsme navštívili zrcadlové bludiště, kde jsme se proplétali uličkami zrcadel a viděli se dlouzí, tlustí, malí i hubení. Byla to zajímavá podívaná, u které jsme se pobavili.

Následovala cesta k Rumburakovi na rozhlednu. Počasí nám přálo, a tak bylo vidět z rozhledny až do Rakouska. Viděli jsme i větrníky větrných elektráren. Naše cesta pokračovala do Bítova, kde jsme v hostinci U Tesařů měli objednaný oběd. Tam se všichni posilnili. Ochotný majitel byl tak hodný, že nám přednesl v pivovaru výklad o tom, jak se pivo vyrábí a ukázal i z jakých surovin.

Na závěr našeho výletu jsme absolvovali dvouhodinovou okružní plavbu parníkem po Vranovské přehradě. Všem se plavba líbila a již se těší na výlet v roce 2021, pokud nám to dnešní doba dovolí.

Na zpáteční cestě jsme poděkovali řidiči, že nás v pořádku odvezl a zase dovezl domů. Kolem 21. hodiny pak náš výlet skončil.

S pozdravem Petrův Zdar                                           Eva Horáková

 

Fotogalerie

Museum motocyklů a všeho Všichni s rouškami DSCF4147 Šicí stroje DSCF4157 I aut Staré promítačky z kin I houby (píchavka) tam rostly na trávě. 

Traktor Zámek Vranov Šibeniční vrch Dům s rybami a zrcadly Štika Candát Sumec Odraz v zrcadle

Náš autobus  Rumburak Rozhledna Rumburak Hurá na dětské hřiště! Pohled na Vranovskou přehradu Hrad Cornštejn Voliéry s ptáky Výr velký 

Krkavec Vodní dílo Vranovská přehrada Hráz přehrady Hasiči Jízda parníkem Opět parník Odběrné místo pitné vody pro města v okolí přehrady DSCF4266 

DSCF4274 Lodní zastávka Konec cesty Konec